IMG_20231121_094731

UŚMIECH DAJE SIŁĘ

UŚMIECH DAJE SIŁĘ

W naszej szkole zorganizowano obchody dwóch bardzo ważnych świąt – Dnia Praw Dziecka oraz Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Dni te wpisane są w działalność profilaktyczno- wychowawczą szkoły, której jednym z celów jest  wyposażenie uczniów w wiedzę na temat wartości i postaw społecznie akceptowanych.

20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. To szczególny czas, w którym wszyscy zwracają uwagę na prawa najmłodszych ludzi. Na tablicy ściennej przygotowano dekorację ilustrującą prawa dziecka zawarte w Konwencji o Prawach Dziecka. Prawa są po to, aby wspierać dzieci w rozwoju, gwarantować im jak najlepsze warunki do życia i pomagać w tym, aby ich głos był słyszany. Tego dnia ważną rolę odgrywa kolor niebieski, który jest symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Piątoklasiści w ramach klasowej akcji przyszli do szkoły w niebieskim elemencie garderoby.

Kolejny dzień przyniósł również wiele atrakcji. 21 listopada uczestniczyliśmy w wydarzeniu związanym z Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. W Polsce prekursorem obchodów stał się Wrocław. Celem przedsięwzięcia  była promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra. Tego dnia uczniowie przyszli ubrani do szkoły w kolorze żółtym- symbol radości i optymizmu. Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że drobne gesty wiele znaczą. Dzielmy się swoją pozytywną energią i pokazujmy, że życzliwość rzeczywiście ma moc!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.