4(12)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas IV-VIII

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 klas IV – VIII w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza rozpoczęło się o godzinie 9.00. Pani Dyrektor Małgorzata Kobylińska serdecznie powitała całą społeczność szkolną oraz przybyłych gości: pana Stanisława Duszczyka – Wójta Gminy Siennica, panią Ksenię Wąsowską – Sekretarza Gminy oraz panią Ewelinę Kurowską – Inspektora ds. oświaty. Następnie głos zabrał Pan Wójt, który odczytał Zarządzenie Wójta Gminy Siennica i wręczył Pani Dyrektor powołanie na stanowisko dyrektora szkoły na kolejne pięć lat. Pani Małgorzata Kobylińska podziękowała za ciepłe przyjęcie przez zebranych decyzji Wójta Gminy Siennica i w towarzystwie wychowawców przystąpiła do wręczania świadectw ukończenia szkoły i nagród ósmoklasistom. Teraz przyszedł czas na rozdanie świadectw z wyróżnieniem i nagród pozostałym uczniom. W tej części p.Stanisław Duszczyk wręczył stypendia tym, którzy otrzymali wysokie wyniki w nauce. I przyszedł czas na przekazanie sztandaru szkoły, po czym ósmoklasiści przystąpili do ślubowania. Następnie Pani Dyrektor przedstawiła kandydatów do tytułu Absolwenta Roku, którym w roku szkolnym 2022/2023 została Jagoda Michalik. Antoni Rembas za wyniki w nauce i osiągnięte sukcesy otrzymał nagrodę Dyrektora Szkoły.
Drugą część uroczystości uświetnili uczniowie klas ósmych, którzy swoje występy rozpoczęli polonezem. Następnie słowem i piosenką oficjalnie pożegnali się z Panią Dyrektor, nauczycielami, pracownikami, młodszymi kolegami i koleżankami szkoły, do której uczęszczali wiele lat. Ale to jeszcze nie był koniec uroczystości. Po czerwonym dywanie na scenę kolejno wkroczyli wychowawcy klas ósmych: p.Agnieszka Michalik, p.Marek Dawid, p.Małgorzata Michalczyk i rozpoczęli galę Szkolnych Oskarów 2023. Nominowani do tej nagrody byli wszyscy uczniowie i każdy z ósmoklasistów otrzymał statuetkę. Po zakończonej ceremonii w takt muzyki absolwenci z okrzykami radości wyrzucili swoje birety w górę. Ósmoklasiści wrócili na swoje miejsca, a na scenie pojawili się uczniowie klasy siódmej, którzy pożegnali kolegów i koleżanki z klas najstarszych, życząc im samych sukcesów w dalszym życiu. Niespodziewanie na scenę wbiegły uczennice kończące szkołę i wykonały taniec według własnej choreografii.
Kolejny rok szkolny za nami. Chwilami było ciężko, chwilami było zabawnie, ale mamy nadzieję, że każdy z uczniów pozytywnie będzie wspominać miniony czas spędzony w murach szkoły.
Wszystkim naszym wychowankom życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, nowych znajomości i inspirujących podróży, niezapomnianych wrażeń, uśmiechu na co dzień oraz szczęśliwego powrotu do obowiązków, a tym, którzy ukończyli naukę w naszej szkole, sukcesów w dalszej edukacji.
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.