Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/18

IMG_5474 200„Żaden dzień nie jest podobny do drugiego, każde jutro kryje w sobie cud…” Właśnie żegnamy rok szkolny 2017/18. Choć może się zdawać, że mamy za sobą wiele podobnych lat, to jednak każdy rok jest inny, wyjątkowy. Ten rok szkolny wymagał od nas wytężonej pracy, nowych rozwiązań i sporego poświęcenia. Ale dziś wiadomo, że nasz wysiłek się opłacił i spełnił nasze oczekiwania. Możemy teraz snuć wakacyjne plany, choć przed nami jeszcze czas podsumowania i pożegnania przed wakacyjną przerwą.

22 czerwca 2018r. społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej o godz. 9.00 na uroczystym zakończeniu roku szkolnego. W tym dniu mieliśmy przyjemność gościć Wójta Gminy Siennica pana Grzegorza Zielińskiego i Zarząd  Rady Rodziców panią Monikę Piskorz i panią Milenę Wiśniewską. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Elżbieta Goździk podziękowała wszystkim za przybycie i w swojej przemowie podsumowała pracę szkoły w mijającym roku szkolnym. Pani dyrektor podkreśliła bardzo dobre wyniki naszych milusińskich i wysoką średnią uczniów klas IV-VII, co świadczy o dobrej pracy szkoły. Ponadto pani Goździk zaakcentowała dużą liczbę sukcesów naszych uczniów w konkursach i zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Następnie wręczono nagrody książkowe uczniom klas III-VII, których wyróżniono za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Później wójt Grzegorz Zieliński wyraził swój podziw dla pracy szkoły i pogratulował sukcesów uczniom i nauczycielom. Następnie wyróżnił grupę uczniów z najwyższymi średnimi wręczając im stypendia wójta. Po wręczeniu nagród nastąpiło pożegnanie pani dyrektor Elżbiety Goździk, która po wieloletniej pracy odchodzi na zasłużoną emeryturę. Najpierw wójt gminy podziękował za bardzo udaną współpracę. Potem pani wicedyrektor Agnieszka Michalik wyraziła wdzięczność za pracę pani dyrektor w imieniu Rady Pedagogicznej oraz pracowników obsługi. Do życzeń dołączyły się panie z Rady Rodziców oraz uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Niespodzianką dla pani dyrektor była obecność absolwentów naszej szkoły, zaczynając od rocznika 2002, którzy wręczyli jej symboliczne róże. Następnie pani dyrektor Goździk podziękowała zarówno panu wójtowi, pani wicedyrektor, nauczycielom, pracownikom obsługi, uczniom oraz rodzicom za wspólnie spędzone lata w naszej szkole, podczas których szkoła się rozwijała i była dla wszystkich powodem do dumy. Później przyszedł czas na część artystyczną. Uczniowie klas trzecich zabrali nas do bajkowej krainy Smerfów, gdzie niebieskie skrzaty również szykowały się do wakacyjnych wojaży. W tej wesołej przygodzie nie mogło oczywiście zabraknąć podstępnego Gargamela i Klakiera. Występ dostarczył nam dużo radości, a popisy wokalne wzruszyły wiele osób. Po części artystycznej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami, którzy wręczyli im świadectwa.

Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na wakacyjną przerwę. Życzymy wszystkim wspaniałej pogody, ciekawych wycieczek i udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu J.