Uroczyste zakończenie roku szk. 2018/19 Klasy IV-VIII

Rok szkolny 2018/19 przechodzi już do przeszłości. Nadszedł czas podsumowań. Dla każdego z  nas był to okres wytężonej pracy i licznych wyzwań, ale też pełen sukcesów, zarówno tych małych jak i dużych. Nasi uczniowie myślami błądzą już po turystycznych szlakach, ale każdy z nich na pewno zachowa miłe wspomnienia ze szkolnej ławki czy wycieczek. W tym roku szkolnym, po długiej przerwie, żegnamy absolwentów, którzy ukończyli ośmioklasową szkołę podstawową. Zostawili po sobie dobre wspomnienia, a oni sami z rozrzewnieniem będą myśleć o naszej szkole. Cóż, każdy z nas wie, że wszystko ma swój początek i swój koniec.

19 czerwca 2019r. społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej o godz. 11.00 na uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas IV-VIII. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie pani dyrektor Małgorzata Kobylińska serdecznie przywitała wszystkich zgromadzonych i w swoim przemówieniu podsumowała pracę szkoły w mijającym roku szkolnym. Potem nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas młodszych. Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw ósmoklasistom oraz nagród. Wyróżniono osoby z wysoką średnią i wzorowym oraz bardzo dobrym zachowaniem. Ponadto doceniono najlepsze wyniki na egzaminie ósmoklasisty, pracę w Samorządzie Uczniowskim, wolontariacie, Młodzieżowej Radzie Gminy, poczcie sztandarowym oraz sukcesy sportowe i zmagania konkursowe. Wręczona została także statuetka dla najlepszego absolwenta szkoły. Ten zaszczytny tytuł przypadł Sebastianowi Rucie, który wyróżniał się nie tylko bardzo wysokimi wynikami w nauce, ale także ogromną liczbą osiągnięć w konkursach. Następnie p. wójt Stanisław Duszczyk i p. Ewelina Kurowska wręczyli stypendia dla wyróżniających się uczniów. Później przyszedł czas na uroczyste przyrzeczenie uczniów klas ósmych. W następnej kolejności, z łezką w oku, po wielu latach pracy żegnaliśmy p. Ewę Stacherę i s. Agnieszkę Miduch. Obie panie ze wzruszeniem przyjęły ciepłe słowa pożegnania oraz symboliczne kwiaty. Potem mieliśmy przyjemność obejrzeć krótki program artystyczny. Młodzi artyści zaprezentowali zabawną scenkę o zmaganiach egzaminacyjnych oraz „ z przymrużeniem oka” zadeklamowali krótkie wierszyki dla dyrekcji, nauczycieli przedmiotu i pracowników obsługi. Nie zabrakło popisów wokalnych, i na wesoło, i na poważnie. Występ wywołał uśmiech na twarzy zgromadzonych, ale też skłonił do refleksji. Po części artystycznej rodzice tegorocznych absolwentów podziękowali za współpracę dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim za wspólny rok i życzyła udanego wypoczynku. Uczniowie z wychowawcami udali się do klas lekcyjnych, gdzie wręczono świadectwa.

Koniec roku szkolnego to nie tylko wesoła chwila – początek wakacji. Dla niektórych to koniec pewnego etapu, znajomości, pożegnania się z bliskimi osobami. Naszym absolwentom mówimy już -do widzenia i życzymy powodzenia w dalszej edukacji, a innym mówimy – do zobaczenia we wrześniu. Dla wszystkich – udanych i bezpiecznych wakacji!