327787882_1176990372954279_6272896808343207376_n

Tłusty czwartek

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”.

W tym roku tłusty czwartek będziemy świętować 16 lutego, to dla naszych uczniów czas ferii. W naszej szkole nie zapomniano dziś o tradycji tłustego czwartku. Przedstawiciele Rady Rodziców częstowali uczniów pysznymi pączkami.
Tradycją podczas obchodów tego święta jest jedzenie tłustych, wyjątkowo kalorycznych potraw. Istnieje przesąd, że osoba, która podczas tego dnia nie skosztuje żadnego kalorycznego wypieku nie zapewni sobie pomyślności w nowym roku.
Nikt w naszej szkole nie chciał ryzykować i mimo to, że tłusty czwartek za tydzień, każdy objadał się smacznym poczęstunkiem.

Kochani Rodzice dziękujemy!

Rodzice dziękują Panu Tomaszowi Jackiewiczowi, właścicielowi Piekarni Jackiewicz z Mińska Mazowieckiego za wypiek i dostarczenie pysznych pączków oraz za wielkie serce. Dziękujemy!