IMG_20230310_120918614

Tajniki pracy strażaka

10 marca nasza szkoła gościła przedstawicieli Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Troszczmy się o dobro wspólne”. Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie klas ósmych, którym starsi koledzy z liceum ogólnokształcącego o profilu pożarniczo- ratowniczym przybliżyli zawód strażaka. Warto zaznaczyć, że jest to jeden z zawodów, dbających w szczególny sposób o dobro wspólne.

Podczas spotkania licealiści pod kierunkiem pani Anny Rokickiej- wicedyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Mińsku Mazowieckim przedstawili tajniki profesji. Szczegółowo omówili umundurowanie i wyposażenie strażackie. Zaproszeni goście podkreślili znaczenie zmienności warunków środowiska pracy oraz obciążenia psychofizycznego organizmu w zawodzie strażaka. Składa się na nie praca w warunkach zagrożenia życia i zdrowia własnego oraz świadomość odpowiedzialności za życie ratowanych i współuczestniczących w akcji osób. Kończąc wystąpienie pani Anna Rokicka zaprezentowała ósmoklasistom ofertę edukacyjną Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Mińsku Mazowieckim.

Na zakończenie spotkania pani Agata Anielak podziękowała gościom za przybycie i przybliżenie młodzieży specyfiki pracy strażaka.