12(2)

@LaboratoriaPrzyszlosci
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada to bardzo ważny dzień upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Nasz kraj po 123 latach stał się suwerennym państwem.
10 listopada 2022 społeczność szkolna zebrała się w hali sportowej, aby świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości. Pani dyrektor Małgorzata Kobylińska powitała wszystkich zgromadzonych. Wprowadzony został sztandar szkoły, a wszyscy obecni odśpiewali hymn państwowy. Część artystyczną rozpoczęła uczennica klasy V, która zaśpiewała piękną patriotyczną piosenkę. Uczniowie zabrali nas w historyczną podróż, aby przybliżyć drogę, jaką musiała przejść Polska, by odzyskać wolność. Przenieśliśmy się również do studia telewizyjnego, w którym piosenkarz zaśpiewał piosnkę o Polsce, a poetka wyrecytowała napisany przez siebie wiersz patriotyczny. Uwagę widzów zwrócili uczniowie klasy IIIb, którzy zatańczyli poloneza. Najbardziej wzruszające okazały się pieśni patriotyczne wyśpiewane przez naszą szkolną młodzież.
Występ przygotowany przez uczniów klas Va, Vb, Vc i IIIb pod czujnym okiem p. Danuty Piotrowskiej, p. Agnieszki Suskiej, p. Sylwii Pałdyny i p. Małgorzaty Chmielewskiej stanowił piękną lekcję historii. Zgromadzeni byli pod dużym wrażeniem całego występu i nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami.
Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie klas starszych udali się do miejsca pamięci w pobliskim parku, aby tam złożyć kwiaty i zapalić symboliczne znicze.
Nagłośnienie wykorzystane podczas akademii zostało zakupione w ramach programu LaboratoriaPrzyszlosci.
Fotorelacja dokonana aparatem zakupionym w ramach programu LaboratoriaPrzyszlosci.