Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji „ IX Światowy dzień Tabliczki Mnożenia” zorganizowanej w dniu 4 października 2019 r.  pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają !”

Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia w klasach 3 – 5 tzw. minutówek.

I miejsce zajęło ex aequo 10 uczniów  :

Bartek Bolanowski z klasy 5 c

Olga Szubińska z klasy 5 c

Szymon Sabak z klasy 5 c

Lena Kurowska z klasy 5 a

Maja Kobylińska z klasy 5 a

Agata Duczek z klasy 5 a

Kamil Zagrabski z klasy 3 c

Maja Nowocińska z klasy 3b

Kamil Szczepański z klasy 3 b

Maja Zawadła z klasy 3 b

W czasie przerw egzaminatorami byli uczniowie klasy 5 b. Zaopatrzeni w losy przepytywali młodsze dzieci oraz dorosłych. Każdemu, kto rozwiązał pięć przykładów, przyznawali „Order Mistrza Tabliczki Mnożenia” w postaci naklejki na ubranie. Przeegzaminowali większość uczniów  w szkole. Akcja wzbudzała duże zainteresowanie w czasie przerw i została entuzjastycznie przyjęta przez uczniów.