„Świąteczna klasa”

W grudniu wszyscy uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy    po raz pierwszy wzięli udział  w konkursie na najciekawszy świąteczny wystrój klas. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski, który postanowił w tym magicznym czasie stworzyć przyjemną, świąteczną atmosferę w szkole. Głównym celem konkursu było przede wszystkim zmotywowanie uczniów do dbałości o swoją klasę, stworzenie w salach świątecznej atmosfery, integracja uczniów, pobudzenie   w nich aktywności twórczej, kreatywności oraz umożliwienie rozwoju talentu plastycznego. Wspólnie z wychowawcami dzieci aktywnie i twórczo uczestniczyły  w konkursie, wykazując się pomysłowością i dużym wkładem własnej pracy. Pomocą służyli również rodzice, którzy pomagali dzieciom w przygotowywaniu dekoracji klas. Samorząd Uczniowski wraz  z opiekunami bardzo serdecznie dziękuje  im za zaangażowanie i wsparcie naszej akcji. Wspólne strojenie sal okazało się ciekawą formą integracji uczniów.  Podczas rozstrzygnięcia konkursu dzieci        z wielkim przejęciem chwaliły się swoimi pięknie wykonanymi ozdobami, które      w każdej klasie tworzyły niesamowite wrażenie. W dniu 13 grudnia komisja konkursowa złożona z Samorządu Uczniowskiego oraz opiekunów miała bardzo trudne zadanie oceniając przygotowane dekoracje, bo w każdej z sal można było znaleźć coś wyjątkowego: wystrój okien, ozdoby choinkowe wykonane różnymi technikami plastycznymi, gazetki bożonarodzeniowe oraz papierowe girlandy           i wiszące świąteczne ozdoby z surowców naturalnych. Po zapoznaniu się ze wszystkimi dekoracjami komisja biorąc pod uwagę  pomysłowość, zaangażowanie uczniów, dekoracje, ozdoby wykonane przez uczniów, wkład własnej samodzielnej pracy nad dekoracją świąteczną klasy, pracochłonność, estetykę wykonania dokonała oceny świątecznego wystroju sal lekcyjnych.

Największą ilość punktów otrzymały klasy:

• Kategoria I : oddziały przedszkolne
  • Kategoria II: klasy 1- 3
  • Kategoria III: klasy 4- 5, świetlica szkolna

Wszystkie klasy włożyły ogromy wysiłek i wykazały się kreatywnością dlatego komisja dziękując za udział rozdawała w każdej klasie cukierki.  Każda klasa jest niezwykle świątecznie udekorowana, dlatego niezaprzeczalnie możemy stwierdzić, że wszyscy biorąc aktywny udział w tej akcji mogą czuć się zwycięzcami i należą się im GRATULACJE!