Spotkanie z pszczelarzami

DSCN5686 2006 kwietnia uczniów klas III naszej szkoły odwiedzili niezwykli goście- Pan Józef Kopa oraz Pan Grzegorz Markowski, którzy są pszczelarzami. Przygotowali oni prezentację,  z której wszyscy mogli dowiedzieć się o pracowitym życiu pszczół, hierarchii panującej w ulu oraz procesie powstawania miodu. Ku radości wszystkich goście przynieśli stroje, w których pracują na co dzień podczas pracy w pszczelarstwie. Można je było nawet przymierzać. Było przy tym dużo zabawy. Dzieci mogły obejrzeć również dmuchawę, a także inne akcesoria pszczelarskie. Z zaciekawieniem oglądały ramki, które wkładane są do ula i plastry wytworzone przez pszczoły. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, który dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.