IMG20230120092308

Spotkanie z policjantem

W dniu 20 stycznia 2023 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantem z KPP w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie było zaplanowane w ramach realizacji działań wychowawczych zawartych w Programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły. Wzięli
w nim udział uczniowie klasy siódmej i klas ósmych.  Podczas spotkania uczniowie mogli dowiedzieć się o przepisach prawa Ustawy o Postępowaniu z Nieletnimi. Z obejrzanej prezentacji na temat cyberprzemocy i zagrożeń płynących z nieodpowiedzialnego korzystania z komunikatorów i portali społecznościowych uczniowie dowiedzieli się o tym, jakie mogą wyniknąć konsekwencje z udostępnienia informacji na swój temat lub o innych osobach, bez ich zgody , nagrywania filmów i ich rozpowszechniania, zamieszczania obraźliwych treści czy komentarzy hejtujących. Pan policjant zwrócił także uwagę na poszanowanie godności innych osób, niszczenie mienia czy też palenie e-papierosów przez nieletnich.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali przekazywanych im treści , zadawali pytania, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o przysługujących im prawach i konsekwencji ich nieprzestrzegania.