IMG_20230310_095527

Spotkane z pediatrą

10 marca uczniów klasy IIc odwiedziła pani Izabela Soszyńska- lekarz pediatra. Pani doktor w ciekawy sposób opowiedziała, na czym polega praca lekarza. Uzmysłowiła wszystkim jak ważne jest właściwe odżywianie i przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Uczniowie przeprowadzili wywiad. Ciekawi byli, czy zawód który wybrała pani doktor, był zawodem wybranym już w dzieciństwie. Dopytywali także ile lat trzeba się uczyć, żeby można było leczyć innych. Pani doktor także przygotowała zagadki, z którymi dzieci nie miały żadnych problemów.  Spotkanie połączone było z prezentacją przyrządów lekarskich takich jak: stetoskop, otoskop czy glukometr. Na zakończenie drugoklasiści otrzymali dyplom oraz  prezenty w postaci długopisów strzykawek i breloczków nici dentystycznych. Uczniowie natomiast w podziękowaniu przekazali własnoręcznie wykonane portrety.