SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW

Dużo radości, wesołych okrzyków, autentycznego kibicowania i zachęcania do walki swoich koleżanek i kolegów, ale i prawdziwej walki sportowej, emocji i szlachetnej uczciwej rywalizacji, a przede wszystkim wspaniałej zabawy doświadczyły przedszkolaki Gminy Siennica na pierwszej „SPARTAKIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW”. Spartakiada odbyła się w dniu 10 maja 2019 r. w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy w ramach uczczenia imienia patrona Szkoły – „Dla Sienkiewicza”. Pięcio- i sześciolatki ze wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych naszej Gminy były do imprezy świetnie przygotowane: zawodnicy przywdzieli stroje sportowe, kibice byli wyposażeni w transparenty i wyśmienite humory, wpłynęło sporo prac plastycznych na konkurs „Mój ulubiony sport” ogłoszony jako integralna część Spartakiady.

Organizatorzy „Spartakiady” dziękują i gratulują wszystkim zawodnikom i kibicom. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom przedszkoli i oddziałów przedszkolnych za przygotowanie dzieci, a tym samym uatrakcyjnienie procesu nauczania. Spotkanie było okazją do zapoznania się i wymiany doświadczeń. Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie dzieci i przywiezienie ich na imprezę. Dziękujemy wolontariuszom – uczniom starszych klas za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkurencji sportowych. Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawował Pan Paweł Duszczyk – ratownik medyczny. Dziękujemy.

Wiadomo, spartakiada to święto sportu, ale i nagrody, uhonorowanie zwycięzców. Zapewnili to nam hojni sponsorzy w formie dotacji finansowych lub ofiarowując towary do kawiarenki byli to:

Wójt Gminy Siennica – Stanisław Duszczyk

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy – Małgorzata Kobylińska

Sklep „Gusto” – Anna Ciołek

Salon kosmetyczny „Magia Piękna” – Olga Sekuła

Zakład cukierniczy „Wista” – Justyna  i Wiesław Trzmiel

Delikatesy „Kulfon”

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!

„SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW” odbyła się pod patronatem Wójta Gminy Siennica Pana Stanisława Duszczyka i Dyrektor Szkoły Pani Małgorzaty Kobylińskiej. Oni też mieli zaszczyt nagrodzić zawodników, pogratulować im i, miejmy nadzieję, otworzyć nową wspaniałą i potrzebną tradycję w Gminie.