Ślubowanie klas pierwszych

Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy są już uczniami. 17 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Tegoroczni pierwszoklasiści rozpoczęli swój występ tańcem – Polonez, a następnie  wykazali się umiejętnością śpiewu i recytacji. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami. Po programie artystycznym, uczniowie złożyli przysięgę na sztandar szkoły, a następnie pani dyrektor Małgorzata Kobylińska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Wychowawcy pogratulowali swoim uczniom i wręczyli pamiątkowe dyplomy. Panie wicedyrektor Elżbieta Szubińska i Anna Rutkowska każdemu uczniowi przypięły znaczek z wizerunkiem Henryka Sienkiewicza (znaczek jest on symbolem naszej szkoły), zaś starsi koledzy z klas drugich obdarowali pierwszaków pamiątkowymi zakładki.

Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i powodów do radości!