ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

Ślubowanie uczniów klas pierwszych to wyjątkowe i ważne wydarzenie. Pierwszaki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy są już pełnoprawnymi uczniami.

22 i 23 września 2020r. w innej niż zwykle atmosferze i scenografii uczniowie w obecności Pani Dyrektor Małgorzaty Kobylińskiej i wychowawczyń: Pani Agnieszki Araźnej, Pani Małgorzaty Chmielewskiej i Pani Urszuli Wysokińskiej złożyli uroczyste ślubowanie. Odświętnie ubrani, bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania krótko swoich umiejętności. Aktu pasowania dokonała Pani Dyrektor kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności szkolnej.

Na pamiątkę uczniowie otrzymali dyplomy, znaczki z Patronem Szkoły i ołówki. Koleżanki i koledzy z klas II wykonali dla nich pamiątkowe zakładki do książek. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.