Przedstawienie wielkanocne

DSCN5645 200Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jest to jedno z najważniejszych oraz najbardziej radosnych świąt dla Polaków. W naszej szkole także czuć świąteczny nastrój. Uczniowie robią prace plastyczne związane z Wielkanocą, a na lekcjach są przypominane wielkanocne zwyczaje. Na korytarzach możemy podziwiać prace uczniów, a także pięknie wyeksponowaną konkursową wystawę. Ale najbardziej oczekiwanym wydarzeniem jest oczywiście świąteczne przedstawienie.

W tym roku szkolnym wielkanocną inscenizacją przygotowały klasy piąte ,pod czujnym okiem wychowawców, oparte na oryginalnym scenariuszu naszej kreatywnej siostry Agnieszki Miduch. 27 marca 2018r. społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej o godz. 12.00. mogliśmy śledzić perypetie ekipy telewizyjnej, która miała zrobić program o znaczeniu świąt Wielkiejnocy w świadomości i życiu Polaków. Okazało się, iż nasi rodacy w codziennym zabieganiu i szybkim tempie życia, nie przykładają wagi do istoty Wielkanocy. Zrozpaczeni reporterzynie mogą nagrać ciekawego materiału i boją się utraty pracy. I wtedy na ich drodze staje pani Leokadia. Starsza pani ofiarowuje swoją pomoc oraz proponuje do innych krajów, aby tam podejrzeć wielkanocne zwyczaje. W podróż rusz siostra pani Leokadii, Józia oraz dwaj odważni dziennikarze. Najpierw bohaterowie mają szansę toczyć czekoladowe jajka w Wielkiej Brytanii, następnie wieszają papierowe ozdoby w Republice Południowej Afryki, aby w końcu wylądować w Izraelu, gdzie dzięki cudownej zmianie czasu, trafiają na moment, kiedy Pan Jezus zmartwychwstał. Pani Józia bardzo mocno podkreśla, że to jest właśnie sens Wielkanocy – zmartwychwstanie Jezusa. Kobieta postanawia zostać w Ziemi Świętej i przeżyć przygodę życia. Dzielna ekipa telewizyjna wraca do Polski, gdzie wybierają się jeszcze do skansenu, aby tam przybliżono widzom typowo polskie zwyczaje. Ostatecznie udaje się zmontować bardzo ciekawy reportaż o świętach i dziennikarze zachowują swoje posady. Cały występ bardzo się spodobał zgromadzonej publiczności oraz przygotował wszystkich do pełnego przeżywania, a także zrozumienia zbliżających się świąt. Po przedstawieniu pani wicedyrektor Agnieszka Michalik pogratulowała i podziękowała piątoklasistom oraz zaangażowanym w inscenizację nauczycielom za piękny występ. Następnie wręczono nagrody i dyplomy laureatom konkursów szkolnych. Na koniec pani wicedyrektor złożyła wszystkim serdeczne życzenia świąteczne.

My także życzymy wszystkim dużo zdrowia, radości i pogody ducha oraz wspaniałych chwil w gronie najbliższych. Wesołego Alleluja!