Projekt emocja klas starszych

PROJEKT EMOCJA

Od września w naszej szkole były prowadzone zajęcia w ramach świetlicy środowiskowej „Projekt Emocja”. Zajęcia odbywały się cyklicznie co tydzień w dwóch klasach, w klasie 5b oraz 5c. „Projekt Emocja” to zajęcia na których uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat uczuć wartości i emocji. Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, które są niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. W pierwszym półroczu zostały zrealizowane 2 pierwsze moduły: Kreatywność i Wyobraźnia. W drugim półroczu zrealizowano: moduł Moc Słów oraz moduł Empatia. Założeniem projektu było wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i tolerancja. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że słowa mają olbrzymią moc, mogą zarówno uszczęśliwiać innych jak i zranić. Stworzyli drzewo dobrych słów, dowiedzieli się jak smutek  zamienić w radość oraz że każdy z nas jest inny ale wyjątkowy na swój sposób, potrzebny i ważny. Stworzyli skarpetkowe pacynki, w ramach solidarności z osobami niepełnosprawnymi z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Poprzez zajęcia projektowe uczniowie stali się bardziej wrażliwi na potrzeby innych.