Półkolonie „Laboratorium Naukowe”

Dla wielu uczniów z klas trzecich oraz z klasy czwartej drugi tydzień ferii zimowych był naprawdę pracowity. To wszystko dzięki udziałowi w Półkoloniach „Laboratorium Naukowe” zorganizowanych w ramach projektu unijnego „Kompetencje na start II w Szkole Podstawowej w Siennicy”.

Na zajęciach uczniowie wykonywali różne eksperymenty pozwalające lepiej zrozumieć otaczający świat.

W poniedziałek dowiedzieli się, czym jest powietrze i co to jest ciśnienie, a przy użyciu sody i octu nauczyli się pompować balony dwutlenkiem węgla.

We wtorek robili kolorowe drinki i „super gluty”. Poznali też czym jest napięcie powierzchniowe i dowiedzieli się, jak można je zniszczyć.

Środa to był dzień budowy konstrukcji z drewna. Każdy wybudował swoją własną katapultę. Ponadto dzieci miały możliwość lepiej poznać, czym są ludzkie zmysły i w jaki sposób można je oszukać.

Czwartek to dzień, podczas którego uczestnicy półkolonii badali produkty spożywcze, które można znaleźć w naszych kuchniach m.in. wykrywali skrobię i witaminę C.

Piątek to dzień spędzony z chemią. Dzieci przy pomocy instruktorów zrobiły „żarłoczny roztwór”, nauczyły się tworzyć niewidzialny atrament sympatyczny oraz posadziły chemiczny ogród.

Na zakończenie instruktorzy zaprezentowali dla wszystkich chemiczny pokaz niespodziankę.

Cieszymy się, że mamy wielu uczniów, którzy dali się oczarować tajnikami nauki i spędzili z nami ten niezwykły tydzień.