Pokazy Małego Inżyniera

W dniu 24 października uczniowie klas VI, VII i VIII uczestniczyli w fascynujących i spektakularnych pokazach naukowych poprowadzonych przez pracowników firmy Mały inżynier w ramach projektu unijnego Kompetencje na Start II. Zespół Małego Inżyniera tworzą pracownicy naukowi Politechniki Poznańskiej, doktoranci, absolwenci, studenci kierunków technicznych oraz pedagogicznych, którzy tym razem wprowadzili naszych uczniów do niezwykle inspirującego świata chemii. Za sprawą doświadczeń, niczym w biblijnej przypowieści, zamieniali wodę w wino, tworzyli sztuczną krew, a także częstowali przysmakami z molekularnej kuchni. Przeprowadzone doświadczenia uświadomiły uczniom przyczyny różnorodnych zjawisk zachodzących we Wszechświecie, a nasi goście dowiedli, że nauka może być naprawdę ciekawa.