Pięciolatki u fryzjera

26 listopada 2019 roku pięciolatki z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy odwiedziły pobliski salon fryzjerski. Celem wizyty było poznanie zawodu fryzjera. Dzieci z grupy „Tropicieli” i „Odkrywców” miały możliwość zaobserwować z bliska na czym polega ten zawód. Obserwowały jak wygląda strzyżenie, koloryzacje i modelowanie włosów, a także miały okazję zapoznać się z wyposażeniem zakładu. Przedszkolaki skorzystały również z mycia włosów – oczywiście „na niby”. Dzieci obserwowały panią fryzjerkę podczas pracy i zadawały pytania. Każdy na własne oczy mógł zobaczyć, że ta praca wymaga dużo wysiłku i cierpliwości. Na zakończenie Pani Żaneta i Pani Magda zrobiły dziewczynkom fryzury. Radości na ich twarzach nie było końca.

Wizyta sprawiła dzieciom wiele radości, wzbogaciła je o nowe doświadczenia i wiadomości. Serdecznie dziękujemy pani Żanecie (mamie Kacperka z grupy „Tropicieli”), pani Magdzie, panu Jakubowi z Salonu Fryzjerskiego „Magda” za wspaniałe spotkanie.