OGÓLNOPOLSKI ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH

„Sławić wszystko co polskie, kochać swój naród, czcić jego przeszłość i wierzyć w jego przyszłość”.

To hasło tegorocznego XXVII Ogólnopolskiego  Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich, który odbył się w dniach 24-26 maja 2019 roku w Olecku. Do pięknej, mazurskiej miejscowości przybyli uczniowie wraz z opiekunami z 37 szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIIa: Aleksandra Suska, Daria Boryń oraz Pani wicedyrektor Anna Rutkowska.

W piątek 24 maja po powitaniu  przeszliśmy  barwnym korowodem ulicami Olecka. Następnie uczestniczyliśmy w  inauguracji tego ważnego wydarzenia. Podczas Gali miały miejsce okolicznościowe wystąpienia oraz ogłoszenie wyników konkursów, plastycznego i literackiego. Było nam bardzo miło odbierać nagrody dla czwórki zwycięzców z naszej szkoły: Natalii Zagórskiej, Patrycji Grzegrzułki, Miłosza Giedzińskiego oraz Stanisława Kołaczkowskiego.  Pierwszy dzień zakończył się wspólną kolacją i dyskoteką w Dworze Mazurskim.

Poznaliśmy atrakcyjne miejsca regionu. W tym między innymi Augustów podczas sobotniej wycieczki krajoznawczej.  Po południu uczestniczyliśmy w grze terenowej „ W Krainie Tysiąca Jezior”, która zakończyła się ogniskiem nad jeziorem.

W niedzielę wzięliśmy udział w polowej  Mszy Świętej, a następnie odbył się piknik nad jeziorem, połączony z grami i zabawami integracyjnymi, warsztatami kulinarnymi (produkcja sękacza) oraz pływaniem łódką i kajakiem.

Czas w Olecku minął bardzo szybko. Nawiązaliśmy nowe  znajomości, które mamy nadzieję, że przetrwają na dłużej. Czekamy na kolejny Zlot.