Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

17 października uczniowie klasy VIIa i VIIb  uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery- inicjatywy Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej na rzecz promocji i rozwoju poradnictwa zawodowego. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia”.

Spotkanie odbyło się przy współpracy Szkoły z Ochotniczymi Hufcami Pracy. Zajęcia poprowadzili doradcy zawodowi z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Siedlcach, którzy omówili czynniki trafnego wyboru zawodu. Prowadzący podkreślili, że podjęcie decyzji związanej z wyborem przyszłej drogi zawodowej jest trudnym i odpowiedzialnym zadaniem, dlatego ważne, aby decyzja ta była przemyślana. Podczas spotkania wyświetlono film „Wybieram szkołę- wybieram zawód”. Młodzież otrzymała wskazówki dotyczące predyspozycji, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając zawód.

Uczniowie chętnie brali udział w warsztatach, zadawali pytania doradcom zawodowym. Na zakończenie otrzymali ulotki na temat planowania kariery.