Od skutera do Harleya

Dnia 2 października 2019r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w spotkaniu w ramach projektu „Od skutera do Harleya”.

„Od skutera do Harleya” to wspólna inicjatywa zrzeszającego harlejowców stowarzyszenia „Warsaw Chapter Poland, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, Komendy Stołecznej Policji, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Polskiego Związku Motorowego, Fundacji Drogi Mazowsza oraz Fundacji Jednym Śladem mająca na celu edukację młodzieży w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym .

Podczas spotkania uczniowie  z uwagą obejrzeli prezentację przygotowaną przez funkcjonariusza z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji z zakresu bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które przekazał ratownik medyczny z fundacji „Jednym Śladem”. Wysłuchali także anegdot przedstawionych przez harleyowca ze Stowarzyszenia Warsaw Chapter Poland. Chętni uczniowie wzięli udział w eliminacjach do finału konkursu „Od skutera do Harleya”. Rozwiązywali oni wzorowany na testach na prawo jazdy kategorii AM, test wiedzy z zasad ruchu drogowego. Liczyły się nie tylko punkty za prawidłowo rozwiązane pytania, ale także czas rozwiązania testu. Bezkonkurencyjny okazał się Szymon Książek z klasy VIIIb, który w listopadzie będzie reprezentował naszą szkołę w finale konkursu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!