NIETYPOWE ŚWIĘTA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

dav5 kwietnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Marchewki. Obchody miały na celu przedstawienie i promowanie spożywania warzyw na przykładzie marchewki, która ma liczne wartości odżywcze. W dniach 4-6 kwietnia wszystkie nasze działania były związane z marchewką. Dzieci podczas pobytu w świetlicy wraz z wychowawcami rozmawiały na temat witamin, jakie zawiera to pomarańczowe warzywo. Przeanalizowano wiersz „Na urodziny marchewki” Jana Brzechwy, a następnie uczniowie wykonali rysunki przedstawiające bohaterkę wiersza. Podczas obiadu zajadali smaczną i zdrową marchewkę. Ponadto uczniowie chętnie wzięli udział w konkursie „Najdłuższa marchewka”. Zwyciężczyni konkursu przyniosła marchewkę, która mierzyła 27,5 cm. Dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy.

Z kolei 12 kwietnia w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Czekolady, ulubione święto każdego łasucha. W dniach 9-13 kwietnia wychowawcy świetlicy zapoznali uczniów z historią czekolady, która zawiera wiele wartościowych składników mineralnych, takich jak magnez, potas, żelazo, wapń i cynk. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek na temat ulubionego smakołyku. Wykonały prace plastyczne przedstawiające czekoladowe muffinki, a także kolorowały ciasta, ciasteczka i torty. Wykonane prace zdobiły gazetki świetlicowe. W Dniu Czekolady uczniowie rozmawiali na temat przygotowania ciasta  czekoladowego. W konkursie wiedzy o czekoladzie wzięło udział 74 uczniów. Dla uczestników konkursu przewidziano słodki poczęstunek, a zwycięscy otrzymali notesy w kształcie tabliczki czekolady.