380297851_714647030533002_714041725603070490_n

Małpka Iwona z klasą IIa

W ramach projektu edukacyjnego „Szlachetnie i zdrowo z małpką Iwoną” uczniowie klasy IIa wykonali zadanie wprowadzające. Poznali małpkę Iwonę, która jest strażniczką szlachetnych zachowań i tłumaczy, jak postępować właściwie. Uczniowie odegrali scenki pokazujące, jak należy się powitać lub pożegnać, używając przy tym kulturalnych słów. Wspólnie narysowali Gaj Życzliwości dla małpki Iwony, która będzie pilnować i przypominać, że warto być miłym i życzliwym. Kolejne zadanie związane było z przypadającym 15 października Światowym Dniu Mycia Rąk. Właśnie z tej okazji uczniów po raz kolejny odwiedziła małpka Iwona.
Dzieci wysłuchały wiersza o Hipciu oraz przypomniały sobie zasady prawidłowego mycia rąk. Wykonały eksperyment, dzięki któremu przekonały się, że woda i mydło potrafią zniszczyć wszystkie bakterie. Odbyły się również ćwiczenia praktyczne „Jak prawidłowo myć ręce.” Uczniowie wykonali pracę plastyczną, która będzie przypominać o częstym i dokładnym myciu rąk.
Podczas tych zajęć kształtowaliśmy umiejętność prawidłowej higieny rąk oraz dbałości o zdrowie. Wykonaliśmy również pięknie pachnące mydełka lawendowe. Przy okazji uczniowie poznali krótką historie mydła. Myjąc ręce dbamy o siebie i innych ludzi. Bakterie znikają, gdy dzieci je mydłem polewają! Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia z małpką Iwoną.
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.