Lekcja w Muzeum Powstania Warszawskiego

7 stycznia 2019 r. szóstoklasiści odwiedzili muzeum prezentujące w sposób bardzo nowoczesny militarne dzieje 63 dni walk powstańców warszawskich oraz  życie codzienne ludności cywilnej.

Odkrywanie losów wojennych mieszkańców Warszawy uczniowie rozpoczęli od roku 1939, czyli od niemieckiej i sowieckiej napaści na Polskę. Następnie poznali mapę okupowanej Polski, życie codzienne w stolicy, założenia  akcji „Burza”. Najwięcej informacji uzyskali na temat przyczyn wybuchu powstania w Warszawie, jego przebiegu oraz skutków. Mieli okazję poznać postawy nie tylko  żołnierzy powstańczej Warszawy, ale także ludności cywilnej. Ekspozycja muzealna, efekty dźwiękowe, przejście zaaranżowanym kanałem oraz film pt. „Ruiny miasta” przeniosły uczniów do stolicy z roku 1944. Mieli możliwość poczuć atmosferę powstańczej Warszawy.

Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego przyczyniła się do poszerzenia wiedzy szóstoklasistów w zakresie historii narodu polskiego podczas II wojny  światowej  i miejmy nadzieję pobudziła do samodzielnego jej pogłębiania.