konkp

Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

Regulamin Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej

1. Organizatorem Szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej jest Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy. Osobą odpowiedzialną za przygotowanie i przebieg konkursu jest nauczyciel muzyki:
  • Tomasz Bereda
  1. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej i odbędzie się 19 maja 2022 roku w dwóch kategoriach wiekowych:
  • klasy 0 – III
  • klasy IV – VIII
  1. Celem konkursu jest:
  • wspieranie wychowania patriotycznego poprzez aktywność artystyczną
  • popularyzacja pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej
  • umacnianie świadomości narodowej
  1. W konkursie mogą uczestniczyć soliści oraz zespoły wokalne liczące maksymalnie 3 osoby, którzy będą wykonywać po 1 pieśni lub piosence. Uczestnicy konkursu mogą śpiewać a capella, z akompaniamentem instrumentalnym dowolnej osoby lub z podkładem muzycznym przygotowanym przez uczestnika na CD lub USB.
  2. Komisja konkursowa składa się z Siostry Joanny Banasiak oraz Tomasza Beredy.
  3. Kryteria oceny wykonywanych utworów:
  • dobór repertuaru, zgodność tematyki utworów z charakterem konkursu
  • muzykalność i warunki głosowe wykonawców
  • oryginalność interpretacji
  • staranność i dokładność wykonania (znajomość tekstu i melodii)
  • ogólny wyraz artystyczny
  1. Zgłoszenia do konkursu dokonują zainteresowani uczniowie do dnia 05 maja 2022 r. przekazując informację opiekunowi konkursu Tomaszowi Beredzie email:
  1. Uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, wyróżnieni dyplomy z wyróżnieniem a laureaci I, II i III nagrody – dyplomy i nagrody.
  2. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:
  • klasy 0 – III
  • klasy IV – VIII