Konkurs NASZA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI

szkół podstawowych gminy Siennica

NASZA DROGA

DO NIEPODLEGŁOŚCI

Pod patronatem Wójta Gminy Siennica i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej  im. H. Sienkiewicza w Siennicy

1. Organizator konkursu

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy

1. Adresaci konkursu

Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I- VIII szkół podstawowych Gminy Siennica.

3.Cele konkursu obejmują:

• popularyzację dziedzictwa kulturowego związanego z 100 ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ;
  • rozwijanie postawy dbałości o piękno i poprawność języka polskiego;
  • rozwijanie twórczych talentów;
  • tworzenie warunków sprzyjających udziałowi dzieci i młodzieży w różnego rodzaju przedsięwzięciach;
  • rozbudzanie tożsamości narodowej i patriotyzmu;
  • integracja środowisk szkolnych.
  1. Założenia organizacyjne
  • Zadaniem konkursowym jest samodzielne przygotowanie pracy literackiej  lub/i  plastycznej:
Kategoriawiekowa Forma literacka Forma plastyczna
Kl. I-III ———————— „Szanuję symbole narodowe”
Kl. IV-VI List, wiersz, opowiadanie „Radość z Niepodległej”
Kl. VII-VIII Kartka z pamiętnika Drzewo genealogiczne

Prace powinny dotyczyć tematyki konkursowej.

• Prace literacka nie mogą przekraczać 2 stron (formatu A4) czcionka Arial wielkość liter 12.
  • Praca plastyczna powinna mieć format A3, technika dowolna płaska (farby, kredki, wyklejanka, szkic, węgiel, kolaż itp.)
  • Prace muszą być twórcze, dotychczas niepublikowane i nienagradzane na innych konkursach.
  • Prace literackie (w formie wydruku) oraz prace plastyczne należy dostarczyć do dnia 25. października 2018 na adres Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza ul. Latowicka 16 05-332 Siennica do sekretariatu.
  • Każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzech uczniów w danej kategorii wiekowej.
  • Każdą pracę należy podpisać ( prace plastyczne na odwrocie), podając imię i nazwisko, klasę, nazwę i adres szkoły, imię i nazwisko nauczyciela wspierającego, jeśli taki był, oraz tytuł pracy literackiej. Należy dodać  poniższe załączniki.
  • Osoby nadsyłające prace konkursowe wyrażają zgodę na przetwarzanie przez Organizatora Konkursu swoich danych osobowych (Ustawa o ochronie danych Osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. Nr 133, poz. 833, z późn. zm)( szczegóły w załącznikach)
  • Prace zgłoszone do Konkursu nie będą zwracane autorom.
  • Dodatkowych informacji udzielają koordynatorzy:
    1. prace plastyczne p. Anna Jackowska tel. 502 330 718
    2. prace literackie p. Magdalena Biernat tel. 606 743 219
    3. Organizator powołuje komisję, która dokonuje oceny wg następujących kryteriów w następujących kategoriach:
    4. a) wiersz
    5. b) proza
    6. c) plastyka

Kryteria oceny prac:

– twórczy  charakter utworu;

– poprawność stylistyczna i językowa;

-walory literackie/plastyczne

-zgodność z mottem przewodnim i określoną w regulaminie formą;

-oryginalność i samodzielność;

-wartości artystyczne.

1. Ogłoszenie wyników nastąpi po ocenie prac przez komisję konkursową  i zostanie opublikowane na stronie szkoły do dnia 5. listopada 2018 r.
  2. Laureaci I II i III miejsca otrzymają nagrody oraz dyplomy podczas GMINNEJ UROCZYSTOŚCI 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy dnia 09. listopada 2018 r.

Załacznik1

Załacznik2