Koncert muzyczny

Dnia 25 października w naszej szkole odbył się koncert, w którym aktywnie uczestniczyli uczniowie oddziałów przedszkolnych 0abc oraz pięciolatki „Odkrywcy” i „ Tropiciele”.   Głównymi bohaterami były instrumenty takie jak bębny (bongosy, djembe, bęben wielki) kotły, gitara, trąbka, talerze. O tych właśnie instrumentach bardzo interesująco opowiadali nam dwaj panowie, którzy przygotowali dla nas koncert. Dzieci słuchały z zainteresowaniem jak powstają dźwięki w każdym z wybranych instrumentów, gdy przyszedł czas na pytania każdy chciał o coś zapytać.  Panowie nawiązali znakomity kontakt z młodymi słuchaczami już od pierwszej chwili. Umiejętnie i skutecznie absorbowali ich uwagę, zachęcając do czynnego udziału.  Poznaliśmy bęben, który okazał się tak samo interesujący jak jego nazwa „Djembe”, z którego według artystów można wydobyć wiele różnych tonów. Dzieci miały możliwość zagrać na instrumentach w rytmie do piosenki śpiewanej przez wszystkie grupy. Dzieci to wspaniali, ale i wymagający odbiorcy, dlatego aby koncert okazał się dla nich satysfakcjonujący zarówno prezentowana muzyka jak i poziom wykonania muszą być na jak najwyższym poziomie. Oba te warunki zostały bez wątpienia spełnione podczas koncertu. Gdy zaproponowano dzieciom zrobić wspólny przemarsz orkiestry przy akompaniamencie bębna wielkiego i trąbki  radość dzieci była ogromna. Każdy dumnie maszerował i śpiewał wspólną piosenkę, tworząc wyjątkowo zgrany zespół.  Dzięki tego typu  koncertom muzycznym dzieci mogą przenieść się do krainy muzyki, a przez to mają okazję poznać różnorodne instrumenty muzyczne oraz posłuchać muzyki z różnych stron świata wykonywanej przez profesjonalistów. Koncert ten dostarczył dzieciom wielu wrażeń, których środkiem przekazu była przede wszystkim muzyka, a przy okazji również edukacja. Pobudzona została wrażliwość estetyczna sprawiając również wielką przyjemność artystyczną. Mówi się, że muzyka jest wszędzie, że kontakt z nią dostarcza wielu pozytywnych wrażeń, nie tylko słuchowych, ale również emocjonalnych i estetycznych, a doskonałym potwierdzeniem był udział najmłodszych uczniów w zorganizowanym koncercie.