received_1042004916730035

Klasy VII w Warszawie

Słonecznego lecz chłodnego dnia 5 kwietnia 2022 roku,  po prawie dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Covid-19, odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów klas siódmych pod opieką wychowawców: Agnieszki Michalik, Małgorzaty Michalczyk, Marka Dawida oraz pani dyrektor Małgorzaty Kobylińskiej i pani Agaty Anielak. Rozpoczęło ją zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mieli możliwość obejrzenia wielu ciekawych wystaw, które ukazywały wyzwania współczesnego świata w całej jego złożoności. Natomiast znajdujące się tam eksponaty z  największą precyzją pokazywały zjawiska naturalne, jakie siódmoklasiści mogli odkrywać i badać. Odwiedzili także Planetarium, gdzie poznali wciągającą historię spotkania pingwina i niedźwiedzia. Dowiedzieli się, na czym polega ruch obrotowy Ziemi oraz tajemnice nocy polarnej.

W programie wycieczki znalazł się także Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, w którym uczestnicy obserwowali fascynujące życie roślin.  Podziwiali niezwykłe okazy różnych gatunków kwiatów i dowiedzieli się o ich niezwykłych właściwościach.

W końcu nadszedł czas na najbardziej oczekiwany punkt wyjazdu –  Hangar 646. Wielkie zjeżdżalnie, trampoliny, tory przeszkód i wiele innych atrakcji pozwoliły uczniom na przeżycie niesamowitej i niezapomnianej lekcji wychowania fizycznego.

I tak nadszedł czas powrotu. Warszawę siódmoklasiści opuszczali zmęczeni, ale zadowoleni
i zaopatrzeni w nowe doświadczenia.