Klasa1 a z wizytą u Prezydenta

Dzieci z klasy 1a na długo zapamiętają tegoroczny Dzień Dziecka. Uczniowie zwiedzili Stare Miasto, gdzie poznali legendy warszawskie. Następnie na zaproszenie Pary Prezydenckiej odwiedzili Pałac Prezydencki w Warszawie, wzięli udział w przygotowanych dla nich atrakcjach i dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje.

W czasie wydarzenia Prezydent wręczył trzem młodym bohaterom, którzy uratowali zdrowie i życie innych, Medale za Ofiarność i Odwagę.

Dzieci, które zostały zaproszone do Ogrodów Pałacu Prezydenckiego wraz z wychowawcą p. Agnieszką Maśniak i p. Ewą Magdziarz i  p. Agatą Kabza-Papupą, uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli kilkudziesięciu służb mundurowych, ratowniczych oraz innych instytucji. Dzieci zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, właściwego wykorzystywania numerów alarmowych, bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni, poruszania się po drogach oraz bezpiecznego spędzania czasu podczas górskich wędrówek i wypoczynku nad wodą.

Wizyta w Pałacu była bardzo ciekawym i ważnym doświadczeniem, ponieważ uczniowie mogli osobiście poznać Parę Prezydencką, ale także dlatego, że mogli przypomnieć sobie podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego spędzania zbliżających się wakacji.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjazdu w szczególności panu Arkadiuszowi tacie Szymona, pani Agacie i pani Monice oraz wszystkim rodzicom. Dziękujemy, że mogliśmy tam być.