IMG_20221024_102650228

Kampania Białych Serc

XVIII Kampania Białych Serc

Nasza szkoła przyłączyła się do XVIII KAMPANII BIAŁYCH SERC. Jest to Europejski Solidarny Protest Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Kampania porusza tematy dotyczące zagrożeń, jakie czyhają szczególnie na dzieci i młodzież. W tym roku pod hasłem „Włącz alarm” poruszony został temat fonoholizmu- uzależnienia od telefonu komórkowego (smartfonu) i szeroko pojętej profilaktyki.

W związku z naszym udziałem w Kampanii uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, podczas których omówione zostały objawy nadużywania telefonów komórkowych i zagrożenia z tym związane.

Kampania Białych Serc mówi stanowcze i głośne-NIE -wobec przemocy dotyczącej zwierząt pomagając bezdomnym  zwierzętom, które znalazły bezpieczny azyl w schroniskach. Uczniowie i ich rodzice chętnie wzięli udział w zbiórce na rzecz zwierząt, prowadzonej przez Samorząd Uczniowski. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało zebraniem pokaźnej ilości karmy i wielu niezbędnych rzeczy dla potrzebujących czworonogów ze Schroniska w Małe Boże.

Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy tak licznie włączyli się w zbiórkę dla zwierząt.

Dziękujemy za wrażliwość, chęć niesienia pomocy i zaangażowanie.