„Jestem bezpieczny” – spotkanie z policją

21 listopada 2018 roku uczniowie klas drugich oraz klasy trzeciej wzięli udział w spotkaniu
z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie prowadziła st. sierżant Dominika Witek z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii oraz inspektor ze Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim pan Robert Szostak. W spotkaniu wzięli również udział dzielnicowi: mł.asp. Arkadiusz Wysocki oraz mł.asp. Szymon Lipiński oraz policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego: st. sierżant Mariusz Baranowski i post. Krzysztof Rytel.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom różnorodnych zagrożeń dzisiejszego świata. Omówione zostały zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Uczniowie zostali poinstruowani jak się zachowywać w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu m.in. jak korzystać z numerów alarmowych. Policjanci również rozmawiali z uczniami o tym, jak powinni się zachowywać w kontaktach z osobami obcymi. Omówione zostały także kwestie związane z korzystaniem z najnowszych technologii informacyjnych.

Spotkanie zakończyło się prezentacją filmów podsumowujących omawiane zagadnienia. Uczniowie mieli również okazję do zadawania pytań, z której bardzo chętnie korzystali.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.