„Jestem bezpieczny” – spotkanie z policją.

W dniach 18 i 25 października 2019 roku uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich wzięli udział
w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim. Spotkania prowadziła st. sierżant Dominika Witek z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii. Uczestniczył w nich również  inspektor ze Straży Miejskiej w Mińsku Mazowieckim pan Robert Szostak.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom różnorodnych zagrożeń dzisiejszego świata. Przede wszystkim omówione zostały zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Pani Policjant mówiła
o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówiła zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem. Uczniowie zostali poinstruowani jak się zachowywać w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i zdrowiu m.in. jak korzystać z numerów alarmowych.

Spotkanie zakończyło się prezentacją filmów podsumowujących omawiane zagadnienia. Uczniowie mieli również okazję do zadawania pytań, z której bardzo chętnie korzystali.