8

Jasełka

Święta Bożego Narodzenia to zdecydowanie najbardziej magiczne święta w roku. Pięknie udekorowane sale lekcyjne, gazetki o tematyce świątecznej, wigilijne spotkania, wspólne śpiewanie kolęd, jasełka, zewsząd czuć magię świąt.
22 grudnia o godzinie 9.00 dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie z klas I-III zgromadzili się w hali sportowej, aby obejrzeć szkolne jasełka. Przedstawienie przygotowała siostra Joanna Banasiak. Muzycznie wspierała ją również p. Lidia Zawadzka.
W rolę aktorów wcieliły się dzieci z klas III, które w piękny, wzruszający sposób przedstawiły historię dziewczynki z zapałkami. To cudowna historia niosąca ponadczasowe przesłanie, abyśmy byli dla siebie mili, zwracali uwagę na potrzeby innych, a szczególnie tych słabszych, chorych i potrzebujących.
Anielski, dziecięcy chór wprawił nas w cudowny nastrój śpiewając kolędy i piosenki świąteczne. Dzieci z oddziału przedszkolnego wykorzystując różne instrumenty muzyczne zagrały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, a dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne zatańczyły świąteczny układ taneczny.
Po występie Pani Dyrektor i organizatorzy konkursu na najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową wręczyli laureatom nagrody.
Na koniec Pani Dyrektor Małgorzata Kobylińska życzyła wszystkim zgromadzonym spokojnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.