Jasełka

Boże Narodzenie to chyba najbardziej inspirujące święta w całym roku. W naszej szkole też udzieliła się świąteczna atmosfera. Pięknie udekorowane sale lekcyjne i gazetki o tematyce świąt, do tego wigilijne spotkania w klasach, celebrowanie wzajemnej sympatii oraz śpiewanie kolęd, zewsząd czuć magię świąt. Wszyscy szykujemy się już na przerwę świąteczną i spotkania w rodzinnym gronie, ale jeszcze przed nami tradycyjny szkolny występ, czyli jasełka.

20 grudnia o godz. 9.15 społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej, aby obejrzeć szkolne jasełka. Przedstawienie przygotowała siostra Joanna Banasiak według swojego oryginalnego scenariusza. W pracy wspierały ją p. Anna Jackowska oraz p. Elwira Poświata. Młodzi aktorzy to głównie uczniowie klasy Vb i IVa oraz chór złożony z klas piątych i klas młodszych. Nasi artyści zaprosili nas na spotkanie z hrabiną, która okazała się osobą bardzo zgorzkniałą i samolubną, ale przede wszystkim samotną. Dzięki działaniom swojej służby oraz anielskiej pomocy pani hrabina przechodzi istną metamorfozę i odnajduje świąteczną radość i otwiera się na ludzi wokół. Była to piękna historia, która mocno akcentowała istotę świąt i kształtowała młode charaktery, wskazując na wartości, które w życiu są najważniejsze. Anielski chór wprawił nas w cudowny nastrój śpiewając kolędy i piosenki świąteczne. Mogliśmy również posłuchać brzmienia harfy dzięki uczennicy z klasy VIIIb  oraz występu milusińskich z grupy tanecznej. Po występie pani dyrektor i organizatorzy konkursów wręczyli nagrody laureatom  szkolnych zmaga gań o tematyce świątecznej. Na koniec pani dyrektor Kobylińska życzyła wszystkim zgromadzonym spokojnych i rodzinnych świąt oraz udanego wypoczynku podczas przerwy świątecznej.