Ja jestem Ja – przedstawienie profilaktyczne dla klas VI-VIII

5 listopada uczniowie klas starszych obejrzeli poruszający spektakl traktujący o przemocy, samoocenie, dowartościowaniu, miejscu w grupie rówieśniczej, zdrowiu i odżywianiu. „ Ja jestem Ja” skupia się na jednej z kluczowych dla młodych kwestii – potrzebie akceptacji i przynależenia do grupy, a także na kwestii samooceny i dowartościowania. Śledząc losy Oli, Zuzy i Gaby uczniowie przekonali się, że ze strachu przed wykluczeniem z grupy, poniżeniem w sieci czy aktami przemocy młodzi ludzie często są gotowi porzucić własną tożsamość, by nie wyróżniać się z grona. Ważne jest, aby zawalczyć o swoją indywidualność, własne talenty i nie ulegać presji rówieśniczej. Zuza i Gaba wykazały się wielką mądrością i odwagą, dzięki czemu nie zostały jednym z wielu „klonów”. Spektakl był bardzo ciekawą i pouczającą lekcją dla naszych uczniów i na pewno zmobilizowało dużą grupę do głębokiej refleksji i wielu przemyśleń.