I Olimpiada Pszczelarska

Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Mińskiej (SPZM) wspólnie z Gminna Biblioteka Publiczną w Siennicy oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Siennickiej w dniu7 czerwca 2019 r. przeprowadziło I Olimpiadę Pszczelarską pt. „ Rola owadów zapylających i ich znaczenie w ekosystemie”. Olimpiada odbyła się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej w Siennicy w hali sportowej. Uczestniczyli w niej przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych w Gminie Siennica z opiekunami. Imprezę otworzył Zastępca Wójta p. M. Kozera a poprowadził Wiceprezes Zarządu SPZM p. J. Kopa.

Gospodarze i goście, a przede wszystkim uczestnicy Olimpiady, mogli podziwiać wystawę prac plastycznych – brył przestrzennych na temat życia i  pracy pszczół wykonanych przez uczniów klas I-IV, oraz plakatów na temat owadów zapylających wykonanych przez uczniów klas V-VIII. Wiedza, i to nie małą, wykazali się uczniowie klas starszych, którzy przystąpili do rozwiązywania testu na temat pszczelarstwa. Na zakończenie organizatorzy ogłosili wyniki w trzech kategoriach, zajęte miejsca w konkursach i rozdali nagrody. Ustalono też, że I Olimpiada tylko rozpoczyna cykl imprez na ten temat. Podsumowania dokonał i zwycięzcom pogratulował Prezes Zarządu SPZM p. K. Ładnowski.