1(6)

Gminna Spartakiada Przedszkolaków

GMINNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKA

30 maja w naszej szkole odbyła się Gminna Spartakiada Przedszkolaka pod honorowym patronatem Wójta Gminy Siennica oraz Rady Rodziców.

Pięcio- i sześciolatki z Gminnego Przedszkola w Siennicy, Niepublicznego Przedszkola „Akademia Smyka” w Siennicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Absolwentów Siennickich Szkół Pedagogicznych w Nowej Pogorzeli, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Żakowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Starogrodzie zmierzyli się ze sobą w pięciu konkurencjach t.j. ,,Tor przeszkód”, „Slalom” , „ Długość rzutu” , „ Kręgle” , „ Przeciąganie liny”. To jednak nie zwycięstwo w nich było najważniejsze, ale zabawa przez współzawodnictwo, wola walki, determinacja, sportowa postawa, której dzieci mogły się nauczyć. Zawodników dopingowały grupy wspierające.

Na zakończenie każde przedszkole otrzymało nagrodę i dyplom. Wszyscy zawodnicy wrócili z pamiątkowymi medalami.

Do szkoły wpłynęło również sporo prac plastycznych na konkurs „Moja ulubiona dyscyplina sportowa” ogłoszony jako integralna część Spartakiady.

W konkursie:

I miejsce zajął Filip Nalazek z PSP im. Absolwentów SIennickich Szkół Pedagogicznych w Nowej Pogorzeli;

II miejsce zajął Miłosz Nienałtowski z PSP im. Zawiszy Czarnego w Żakowie;

III miejsce zajęła Zuzanna Kowalik z PSP im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy.

Reprezentantka Wójta Gminy – sekretarz Pani Ksenia Wąsowska oraz przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Anna Rembas oraz Pan Marcin Górka wraz z Dyrektorem PSP im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy – Panią Małgorzatą Kobylińską w Siennicy wręczyli dzieciom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Organizatorzy „Spartakiady” dziękują i gratulują wszystkim zawodnikom i kibicom. Szczególne podziękowania należą się nauczycielom przedszkoli i oddziałów przedszkolnych za przygotowanie dzieci, a tym samym uatrakcyjnienie procesu nauczania. Spotkanie było okazją do zapoznania się i wymiany doświadczeń. Dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie dzieci i przywiezienie ich na imprezę. Dziękujemy wolontariuszom – uczniom starszych klas za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkurencji sportowych. Opiekę medyczną nad zawodnikami sprawowała pielęgniarka środowiskowa Pani Eryka Laskowska. Dziękujemy.

Wiadomo, spartakiada to święto sportu, ale i nagrody, uhonorowanie zwycięzców. Zapewnili to nam hojni sponsorzy w formie dotacji finansowych lub ofiarowując towary do kawiarenki byli to:

Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy

Wójt Gminy Siennica – Stanisław Duszczyk

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy – Małgorzata Kobylińska

Sklep „Gusto” – Anna Ciołek

„SuperSklep” – Krzysztof Cieślak

Zakład cukierniczy „Wista” – Justyna  i Wiesław Trzmiel

Delikatesy „Kulfon” Marcin Sibilski

Sklep „Biedronka”

Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy!