IMG_20220511_115353096_HDRa

Giełda Szkół

XVIII Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych

11 maja 2022 roku uczniowie klas VIII wraz z panią dyrektor Małgorzatą Kobylińską, wychowawcami panią Magdaleną Biernat, panią Grażyną Rechnio, panem Tomaszem Parobczykiem, a także panią Agatą Anielak uczestniczyli w XVIII Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych. Wydarzenie miało miejsce w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Turystyczno-Gastronomicznych w Mińsku Mazowieckim. Była to doskonała okazja do zapoznania się z bogatą ofertą szkół i zaplanowania ścieżki kariery młodych ludzi. Na miejscu przedstawiciele szkół z terenu powiatu mińskiego w interesujący i przystępny sposób przedstawiali swoje oferty edukacyjne. Uczniowie rozmawiali z nauczycielami i starszymi kolegami o oferowanych profilach, obejrzeli oryginalne stoiska. Ponadto uczestnicy giełdy mieli możliwość skorzystania z porad specjalistów z takich instytucji jak: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP czy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Udział w XVIII Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych był zapewne ciekawym doświadczeniem dla uczniów klas VIII, którzy niebawem kończą pierwszy etap edukacji i staną przed trudną, odpowiedzialną decyzją wyboru nowej szkoły.