IMG_20230419_095525921

Giełda szkół

XIX Powiatowa Giełda Szkół Ponadpodstawowych

19 kwietnia 2023 roku uczniowie klas ósmych wraz z panią dyrektor Małgorzatą Kobylińską, wychowawcami panią Agnieszką Michalik, panią Małgorzatą Michalczyk, panem Markiem Dawidem, a także panią Agatą Anielak uczestniczyli w XIX Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych. Przedsięwzięcie mające na celu przedstawienie ósmoklasistom oferty szkół z terenu powiatu mińskiego odbyło się w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy giełdy mieli także możliwość skorzystania z porad specjalistów z takich instytucji jak: Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego czy Powiatowego Cechu Rzemiosł Różnych.

Następnie uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim w interesujący i przystępny sposób zapoznali ósmoklasistów z kierunkami kształcenia, pracowniami i stoiskami promującymi poszczególne profesje. W dalszej kolejności młodzież odwiedziła Zespół Szkół Turystyczno-Gastronomicznych w Mińsku Mazowieckim, gdzie nauczyciel geografii zaprezentował ofertę edukacyjną. Wizyta była doskonałą okazją, aby porozmawiać z nauczycielami, a także poznać bogato wyposażone pracownie, w jakich starsi koledzy uczą się zawodu.

Udział w XIX Powiatowej Giełdzie Szkół Ponadpodstawowych był zapewne ciekawym doświadczeniem dla uczniów klas ósmych, którzy niebawem kończą pierwszy etap edukacji i staną przed trudną, odpowiedzialną decyzją wyboru nowej szkoły.