• To wydarzenie minęło.

Żeby czuć się zdrowo, jem prawidłowo.

1 grudnia, 2020 @ 8:00 am - 5:00 pm

Jednym z czynników, mających wpływ na kondycję umysłową i fizyczną dziecka jest właściwe odżywianie. Takie, które zapewni właściwy poziom energii, pomoże w utrzymaniu koncentracji i uwagi oraz da siły na odrabianie lekcji lub zajęcia dodatkowe.

Konkurs plastyczny (stworzenie komiksu) na temat:
Żeby czuć się zdrowo, jem prawidłowo”.

1. Cele konkursu:
  • wskazanie, jak ważną rolę w życiu ucznia pełni prawidłowe odżywianie się na co dzień.
  • rozwijanie kreatywności
  • wzbogacanie warsztatu plastycznego poprzez doskonalenie umiejętności posługiwania się  różnorodnymi  formami  i technikami  plastycznymi.
  1. Uczestnicy:

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas II-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Siennicy.

1. Zasady uczestnictwa:

Praca plastyczna w postaci KOMIKSU może być wykonana dowolną techniką w dowolnym formacie z zachowaniem fabuły;

Uczestnik może złożyć  jedną pracę plastyczną podpisaną na odwrocie  jego imieniem i nazwiskiem z podaniem klasy, do której uczęszcza.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy II – IV
  • klasy V – VIII
  1. Kryteria oceny prac konkursowych:
  • zgodność  z tematem konkursu i pomysłowość,
  • samodzielność i staranność wykonania,
  • oryginalność,
  • estetyka wykonania pracy.
  1. Termin oddania prac :

Prace  wykonane i podpisane należy sfotografować i przesłać na adres konkurs.pspsiennica@wp.pl  do dnia 15.12.2020 r.

1. Jury konkursowe :  wyłoni laureatów w każdej kategorii.
  2. Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 18.12.2020 r.
  3. Informacje o tworzeniu komiksu:
  • Najpierw tworzymy scenariusz, zarys fabuły komiksu z dialogami oraz opisem kadrów komiksowych.
  • Scenariusz do komiksu nie musi być literackim arcydziełem.
    Zadaniem scenariusza komiksowego jest
    poukładanie i usystematyzowanie informacji, historii jaką chcemy przedstawić. W zupełności wystarczy szkic.
  • Przy krótkich formach komiksowych takich jak np. pasek komiksowy
    często „rysuje się na żywioł” bez pisania scenariusza.
  • Pisanie scenariusza do komiksu bardzo podnosi kreatywność
    i pozwala dojrzeć, ewoluować historii, a czasem nawet nadać jej nowy, ciekawy charakter.

Organizator konkursu: Anna Hanulak- pedagog

Data: