• To wydarzenie minęło.

Arcymistrz mnożenia

1 października, 2020 @ 8:00 am - 5:00 pm

do udziału w Internetowym konkursie matematyczno-logicznym

ARCYMISTRZ MNOŻENIA

organizowanym w ramach obchodów

X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Najważniejsze informacje o konkursie:

1. Udział w konkursie jest bezpłatny
  2. Termin: 05.10.2020-17.10.2020
  3. Konkurs rozgrywany jest w 5 kategoriach:

ALFA – klasy IV i młodsi (szkoły z Polski), rocznik 2010 i młodsi (szkoły spoza Polski)

BETA – klasy V i VI (szkoły z Polski), rocznik 2008 i 2009 (szkoły z zagranicy)

GAMMA – klasy VII i VIII (szkoły z Polski), rocznik 2006 i 2007 (szkoły z zagranicy)

TEACHER – nauczyciele, koordynatorzy, dyrektorzy szkół biorących udział w SDTM

OPEN – uczniowie szkół ponadpodstawowych biorących udział w obchodach ŚDTM oraz rodzice uczniów uczęszczających do szkół, które biorą udział w ŚDTM

4. Zadania konkursowe to: łamigłówki matematyczno-logiczne, które wymagają od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

5. Harmonogram

I ETAP – eliminacje – 5-7.10.2020

Ogłoszenie wyników I ETAPU – 12.10.2020

Finał – 17.10.2020, godz. 9:00 (7:00 UTC)

Ogłoszenie wyników finału – 18.10.2020, godz. 12:00

6. Jak się ZAREJESTROWAĆ?

Koordynator (w piątek w wiadomości przez dziennik) przekazuje uczestnikom KOD umożliwiający zarejestrowanie się do konkursu (każda kategoria ma oddzielny KOD). Zarejestrowanie się w niewłaściwej kategorii może skutkować wykluczeniem uczestnika z konkursu.

Każdy uczestnik wchodzi na stronę rejestracji i wprowadza KOD, który otrzymał od nauczyciela. Następnie zakłada indywidualne konto uczestnika, podając swój adres mailowy, klasę, rocznik oraz imię i nazwisko.

7. Przebieg I ETAPU (ELIMINACJI)

Etap ten trwa 3 dni (od 5.10.2020, godz. 12:00 do 8.10.2020, godz. 12:00).

Każdego dnia uczestnicy logują się na swoje konto i pobierają (w pliku pdf) zestaw składający się z 6 zadań (każda kategoria ma swój zestaw). Uczestnicy mają 24 godziny na ich rozwiązanie i przesłanie odpowiedzi.

Odpowiedzi do zadań należy przesyłać za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie konkursu.

Przy każdym zadaniu podana jest informacja o jego wartości punktowej. Za każdą poprawną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje punkty (tyle, ile wynosi jego wartość punktowa). Za błędną odpowiedź do zadania uczestnik otrzymuje 0 punktów.

Na podstawie łącznej liczby punktów zdobytych w etapie eliminacyjnym ustala się kolejność miejsc w poszczególnych kategoriach: im więcej punktów, tym wyższe miejsce. Do FINAŁU kwalifikują się miejsca od 1 do 30.

8. Przebieg FINAŁU

Uczestnicy mają 90 minut na rozwiązanie zestawu zadań.

O kolejności miejsc w ramach finału decyduje liczba zdobytych punktów. W przypadku równej liczby punktów decyduje czas przesłania odpowiedzi.

9. Nagrody

Za miejsca I-III (w każdej kategorii) przyznawane są medale, dyplomy, Karty Grabowskiego „Tabliczka mnożenia”, plecak i piórnik.

Za miejsca IV-X (w każdej kategorii) – dyplom, plecak i piórnik.

10. Zadania będą publikowane w następujących językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

Główny koordynator

Sylwia Pałdyna