IMG_20221116_113400585

Dzień Tolerancji

16 października 2022 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jest to  święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z 12 grudnia 1995 roku z inicjatywy UNESCO. Data nie jest przypadkowa. 16 listopada 1995 roku państwa członkowskie UNESCO przyjęły Deklarację na Temat Zasad Tolerancji po zakończeniu obchodów Międzynarodowego Roku Tolerancji (1995).

W tym dniu podczas przerwy uczniowie licznie zgromadzili się na szkolnym korytarzu, aby obejrzeć i wysłuchać się w przekaz zaprezentowany w krótkich filmikach na temat tolerancji. Celem przedsięwzięcia była promocja tolerancji i poszanowania, co ma istotne znaczenie w tworzeniu atmosfery sprzyjającej akceptowaniu odmienności kulturowej.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to okazja skłaniająca do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – kolegów, koleżanek.