Dzień Sportu w klasach młodszych

DSCN6000 200Dzień Sportu w klasach młodszych był doskonałą zabawą połączoną ze sportową rywalizacją.

Dzień rozpoczął się piosenką na rozgrzewkę „Gimnastyka fajna sprawa”. Zaangażowane tu zostały mięśnie rąk i nóg. Następnie wszystkie dzieci mogły zmierzyć się w różnych konkurencjach sportowych. Strzelały m.in. do bramki, zmagały się z torem przeszkód, rzucały do kosza i do celu, przeciągały linę i biegły sprintem do mety.  Na koniec klasy trzecie rozegrały mecz w „Dwa ognie”. Wszystkie rundy miedzy dziećmi odbywały się w duchu FAIR PLAY. I taka zasada przyświecała dzieciom przez wszystkie konkurencje sportowe. Na zakończenie imprezy każda klasa otrzymała dyplom oraz nagrody.

Dzień Sportu  rozbudził chęć rywalizacji i pokazał, że można w ciekawy sposób spędzać czas w grupie rówieśniczej