706199597_4398609207063774_632795495442830722_n

Dzień Patrona klasy 4-8

21 maja w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Mińskiej 38 uczestniczyliśmy w obchodach Święta Patrona. Hasłem przewodnim uroczystości było pytanie: „ Co jest w życiu najważniejsze?”
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Kobylińska, która podziękowała za przybycie Pani Magdalenie Osicy – przedstawicielowi Rady Rodziców, a następnie został wprowadzony Sztandar Szkoły i odśpiewaliśmy hymn.
Kolejno uczestniczyliśmy w przekazaniu pieczy nad sztandarem uczniom klas szóstych: złożyli oni uroczystą przysięgę, po czym przenieśliśmy się w czasie i wysłuchaliśmy opowieści Henryka Sienkiewicza. Przybliżył on swoją biografię, zwracając uwagę na różne etapy życia. Po wysłuchaniu życiorysu pisarza młodzież szkolna mogła zaprezentować swoją wiedzę w krótkim konkursie. Dalej prowadzące uroczystość dziewczęta odniosły się do pytania : „Co jest w życiu ważne? Wymieniły wartości, takie jak: miłość, odwaga czy ciekawość świata -wszystkie te idee można odnaleźć w twórczości Henryka Sienkiewicza. Chwilę później swoje umiejętności zaprezentował chór szkolny, który zaśpiewał znane przeboje, m.in. „Ojczyznę” Marka Grechuty, „Dumkę na dwa serca” czy „Rzekę marzeń” .
Następnie dziewczęta z klasy VII przedstawiły problemy współczesnej szkoły, czyli agresję, nienawiść, kłamstwa, czy wyśmiewanie się z innych. Dostaliśmy także receptę na te choroby, a więc rady ,jak skutecznie im zapobiegać . Na koniec siódmoklasistki zaprezentowały taniec współczesny do piosenki „Wartość człowieka” . Oficjalną część uroczystości zakończyło wyprowadzenie sztandaru. Podczas spotkania nastąpiło także
podsumowanie konkursów związanych z obchodami Święta Patrona.
Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor, dziękując osobom zaangażowanym w organizację tej uroczystości oraz podkreśliła znaczenie twórczości Patrona Szkoły dla kształtowania się młodych charakterów.
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.