Z okazji Dnia Patrona- 180 rocznicy urodzin wspaniałego pisarza Henryka Sienkiewicza uczniowie klas 2 wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie pt. „Podróż z Henrykiem Sienkiewiczem”.
Widzowie odbyli niezwykłą literacką podróż pociągiem przez Siennicę, średniowiecze oraz Afrykę, poznając bohaterów i miejsca z książek Henryka Sienkiewicza.
Barwne scenki, piosenki oraz dziecięce występy przeniosły publiczność w świat „Krzyżaków”, „W pustyni i w puszczy” oraz innych utworów naszego patrona. Uczniowie zaprezentowali również dostojny taniec menuet oraz pełen energii taniec afrykański, które wzbogaciły przedstawienie i wprowadziły widzów w klimat odwiedzanych miejsc.
Na zakończenie pociąg szczęśliwie wrócił do Siennicy, kończąc wspólną podróż pełną przygód, muzyki i literatury.








