Messenger_creation_32a22f04-4112-4751-8018-7ef895092062

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

3 czerwca w naszej szkole z inicjatywy rodziców odbyły się odchody Dnia Dziecka. Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w dwóch pokazach: wojskowym oraz iluzjonisty. Co więcej Rada Rodziców zakupiła maszynę do popcornu oraz waty cukrowej na potrzeby uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Siennicy. Pierwsza degustacja odbyła się podczas Dnia Dziecka. Niespodzianka bardzo zainteresowała i  ucieszyła uczniów.

Pierwszą atrakcją była żywa lekcja historii, którą przeprowadzili pracownicy Muzeum 2 Korpusu ubrani w zabytkowe mundury. Zaprezentowali zgromadzone unikatowe zbiory związane z polskimi żołnierzami w trakcie II Wojny Światowej. Przedstawili zabytkowe mundury, elementy wyposażenia i uzbrojenie żołnierzy polskich z lat 1918 – 1945. Uczniowie obejrzeli pokaz strzelania z oryginalnej XVIII wiecznej armaty, a także mogli wziąć do rąk i sprawdzić, ile naprawdę waży broń używana przez żołnierzy II korpusu. Mieli okazję wczuć się w atmosferę tamtych dni i poznać historię odważnych bojowników, którzy walczyli o niepodległość.

Interesująca wystawa nie tylko edukowała, ale również inspirowała do refleksji nad naszą przeszłością i dziedzictwem narodowym. Młodzież była zainteresowana prezentowanym materiałem, chętnie zadawała pytania dotyczące eksponatów. Tego typu spotkania zachęcają do odkrywania fascynującej historii Polski.

Kolejna atrakcją był pokaz iluzjonisty. Uczniowie wkroczyli w krainę magii i iluzji. Zaproszony gość odkrył przed nimi świat pełen niewytłumaczalnych zjawisk i niepowtarzalnych przeżyć. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała ten niecodzienny, pobudzający wyobraźnię pokaz, który okazał się nie tylko doskonałą formą rozrywki, ale też wyjątkowym sposobem na kształtowanie spostrzegawczości i zręczności. Magik wprowadził radosny nastrój. Wszyscy byli zachwyceni występem.    

Serdecznie dziękujemy rodzicom za inicjatywę, zaangażowanie w organizację Dnia Dziecka. Rodzicom, którzy byli razem z nami w ten dzień, dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Niespodzianka przygotowana przez Radę Rodziców dała wiele radości dzieciom.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.