20240508_134914

Dzień Bibliotekarza

Wiosenne miesiące obfitują w wiele świąt związanych z biblioteką , książką i czytelnikiem . Do tego niezwykłego trio brakuje jeszcze jednego bardzo ważnego czynnika – bibliotekarza – przewodnika, który może nas poprowadzić przez wyjątkowy świat literatury i zachęcić do aktywnego w nim uczestnictwa . 
     Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzimy 8 maja już od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, tradycyjnie rozpoczyna Tydzień Bibliotek, w trakcie którego biblioteki różnych typów z całej Polski intensyfikują działania, by dotrzeć do coraz większej liczby czytelników i użytkowników. W dobie Internetu i wszechobecnych telefonów w szczególny sposób powinniśmy podziękować wszystkim Bibliotekarzom i Bibliotekarkom, którzy dbają o nasz rozwój .
   Z wizytą do szkolnych bibliotek udaliśmy się także i my – uczniowie klasy IV-VI z p. Małgorzatą Kowalską – Płatek  oraz dzieci z grypy Ob pod opieką pani Agaty Anielak , aby 8 maja złożyć życzenia paniom Ewie Ruszpel i Anecie Samulik w dniu ich święta . Dziękujemy za Waszą pracę !
Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.