Bombkolandia

17 grudnia uczniowie klas drugich razem z wychowawczyniami p. E. Makarewicz, p. E. Szubińską, p. A. Wąsowską oraz z paniami E. Magdziarz i A. Samociuk  wybrali się na wycieczkę do Bombkolandii. 4 godzinny pobyt obfitował w wiele atrakcji.

Na początku dzieci malowały bombki – każdy uczestnik otrzymywał dwie bombki, które samodzielnie ozdobił za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie „pluszarka”. Następnie dzieci pisały list do Świętego Mikołaja, który wrzucały do jego skrzynki pocztowej. W Czarodziejskim Młynie do Mielenia Złych Uczynków dzieciaki niszczyły swoje grzeszki i wysyłały w zapomnienie. Kolejnym punktem programu była wizyta u samego Świętego Mikołaja i rozmowa z nim o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały również pokaz, jak powstają szklane ozdoby choinkowe, poznały historię bombek, dowiedziały się, jaką pracę trzeba wykonać, by ze szklanej rurki powstała bombka. Na koniec uczestnicy warsztatów malowali odlewy gipsowe, które otrzymali na pamiątkę. Ostatnim punktem programu były zdjęcia z bohaterami filmu „Kraina lodu” i obejrzenie filmiku Walta Disneya o tym , jak elfy i Święty Mikołaj szykują się do rozwożenia prezentów dla dzieci.

W sklepiku z pamiątkami można było również kupić różnorodne bombki oraz inne ozdoby bożonarodzeniowe. Czas na wspaniałej zabawie szybko się skończył